Rozpoczynając proces zmiany dbania o swoje ciało, niezależnie od tego, o jaką część ciała chcemy szczególnie zadbać, szukamy różnych sposobów na skuteczną pielęgnację, która sprawdzi się w naszym przypadku. Choć najczęściej nasza pielęgnacja ogranicza się do korzystania z dostępnych w drogeriach kosmetyków, to coraz częściej szukamy alternatywnych sposobów na skuteczną, całościową pielęgnację.

pielegnacja-ciala

W ostatnim czasie dużą popularność zyskała koreańska metoda pielęgnacji. Sama filozofia koreańskiej pielęgnacji różni się od znacznie od europejskich sposobów dbania o cerę i urodę. W przeciwieństwie do myślenia o pielęgnacji znanej w Europie, Azjatki zamiast przeciwdziałać już widocznym oznakom starzenia, starają się im zapobiegać. Podstawą azjatyckiej pielęgnacji jest dogłębne nawilżenie, zachowanie odpowiedniej wilgotności cery, dzięki czemu będzie ona jak najdłużej młoda. Patrząc na Koreanki, na co dzień trudno jest zauważyć na ich twarzach oznaki rzucającego się w oczy makijażu. Częściej jest to dobrej jakości krem, maska czy inny kosmetyk dopasowany do potrzeb cery, dodatkowo nawilżający. Co ważne, pielęgnacja ta dotyczy również mężczyzn, którzy dużo uważniej dbają o siebie niż mężczyźni w Europie.

Koreańska pielęgnacja obejmuje również zabiegi związane z dłońmi i okolicami paznokci. Podobnie jak u nas, także w Azji można znaleźć wiele różnych specyfików i gadżetów przygotowanych specjalnie do dłoni. Czym się różnią koreańskie kosmetyki od tych, które można spotkać w pobliskich nam sklepach?

Azjatyckie kosmetyki stawiają na dogłębne nawilżenie i regenerację, starając się, aby dłonie wyglądały jak najbardziej świeżo i zdrowo. Co ważne, podstawą tych kosmetyków są naturalne składniki. W pierwszej kolejności wśród azjatyckich kosmetyków przeznaczonych do rąk znaleźć można kremy do rąk. Oczywiście kremy te mają różne przeznaczenie, wzbogacone są w różne dodatkowe substancje, ważne dla skóry dłoni. Najczęściej są to witaminy i składniki chroniące przed promieniami słonecznymi, odwodnieniem czy wysuszeniem skóry. Dzięki temu kobiety mogą kompleksowo poprawić kondycję całych dłoni, bowiem część kremów do rąk przykłada szczególną troskę również do płytek paznokci.

Koreański rynek posiada również rękawiczki do dłoni. Ich działanie jest podobne jak w przypadku znanych u nas skarpetek- powłoka rękawiczek nasączona jest substancjami odżywczymi, które są dobrane w celu jak największej regeneracji zmęczonej skóry dłoni. Efekt działania takich rękawiczek jest natychmiastowy, co jest szczególnie ważne dla bardzo zniszczonych dłoni, jednak aby efekt utrzymywał się na długo, zabieg należy często powtarzać.

Ciekawą alternatywą znanych w Azji paznokci są specjalne naparstki, które nakłada się na czubki palców. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z problemami dotyczącymi płytek paznokcia- zniszczeniami lub przebarwieniami. Jest to doskonały sposób na zniszczone paznokcie, jednak aby efekty zabiegu utrzymały się na długo, sam zabieg należy powtarzać regularnie. Na rynku istnieje również specjalny zestaw do wykonania zabiegu z parafiną. Zestaw ten jest przygotowany do jednorazowego użycia i posiada kilka zestawów do samodzielnego wykonania w domu. Cały zestaw jest przygotowany w taki sposób, aby osoba używająca go się nie poparzyła.

Koreanki stawiają jeszcze na jeden element pielęgnacji, który u nas jest dość rzadko praktykowany. Mianowicie chodzi o masaże korygujące różne problemy z dłońmi. Masaże wykonywane przez Koreanki pomagają pozbyć się opuchlizny i obrzęków dłoni bez nadmiernego używania różnorodnych specyfików.

Patrząc na koreańskie sposoby pielęgnacji widać różnicę nie tylko w różnych rodzajach kosmetyków, ale przede wszystkim w formie samego podejścia do pielęgnacji. Koreanki stawiają przede wszystkim na działania ochronne skóry niż na ukrywanie już widocznych zmian skórnych. Tyczy się to nie tylko cery, ale skóry całego ciała. Nie da się zaprzeczyć, że koreańskie sposoby dbania o urodę są skuteczne, wystarczy bowiem spojrzeć na Azjatki, żeby zobaczyć, jak młodo i zdrowo wygląda ich cera. Szukając najlepszych dla siebie wariantów pielęgnacji najlepiej jest skonfrontować różne formy pielęgnacji i wybrać tą, która wydaje się nam najkorzystniejsza.

Jeśli chcemy poszukać informacji dotyczących koreańskich sposobów dbania o cerę, to wiele z nich znaleźć można w sieci. Oprócz pojedynczych artykułów w sieci działają blogi opierające się o koreańskie sposoby dbania o urodę. Na rynku znaleźć można również książki napisane przez rodowite Koreanki, które przybliżają nam filozofię ich pielęgnacji.

Co ważne, do koreańskiej pielęgnacji można wykorzystać również część kosmetyków dostępnych w polskich drogeriach. Chodzi bowiem głównie o życie w zgodzie z filozofią ze Wschodu. Szukając jednak oryginalnych azjatyckich kosmetyków można je znaleźć w sklepach internetowych oraz niektórych stacjonarnych. Dzięki tak łatwej dostępności koreańskich kosmetyków można od zaraz zacząć zmieniać pielęgnację. Warto jednak pamiętać, że stawiając na pielęgnację nie można opierać się jedynie na pielęgnacji jednej części ciała, a postawić na kompleksowe, ogólne działanie.

 

Szukasz kosmetyków? Sprawdź na https://www.albertfresh.pl/drogeria-kosmetyki.html