Oleje i olejki wytłaczane z naturalnych składników mają iście zdrowotne, naturalne działanie. Wykorzystywane są z roślin, dzięki czemu ich właściwości są w pełni naturalne, a zastosowanie uniwersalne. Obecnie istnieje wiele źródeł, z których wykorzystuje się drogocenny dla zdrowia olej, jednak dziś przyjrzymy się znanemu od dawna olejowi rycynowemu. Z czego jest pozyskiwany oraz czy warto go wykorzystywać? Przekonamy się o tym poniżej.

Źródło pochodzenia oleju rycynowego

Sam olej pozyskiwany jest z rośliny o nazwie rącznik pospolity, zaś sama roślina znajduje się w Indiach oraz z Afryce. Sam produkt wykorzystywany jest w leczeniu, ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Sam olej wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry i włosów w rozmaity sposób, od dodawania do kosmetyków poprzez bezpośrednią aplikację na skórę. Jak widać, musi to być specyfik o skutecznym, sprawdzonym działaniu, bowiem sam olej stosowany jest od pokoleń w codziennej, domowej pielęgnacji kobiecej urody.

Jak można wykorzystać działanie olejku?

Szacuje się, że olej rycynowy działa na szeroki zakres naszych problemów z urodą, zaczynając od wszelkiego rodzaju problemów skórnych, jak trądzik, zmarszczki mimiczne czy wysuszona skóra, poprzez działanie na włosy, służące stymulacji wzrostu włosów czy problemy ze zdrowiem. Warto wspomnieć, że olej rycynowy jest również jednym ze składników odżywek do paznokci, pomaga również z walce ze skórkami oraz rozdwajającymi się płytkami.

Mikstury z zawartością olejku rycynowego na paznokcie

zdrowe-paznokcieKiedy nie chcemy eksperymentować z samodzielnie wykonaną odżywką można skusić się na wykorzystanie gotowego kosmetyku na bazie wspomnianego kosmetyku. Olejek rycynowy można również wykorzystywać w domu, łącząc go z innymi składnikami lub aplikować samodzielnie na problematyczne sfery. Dobrym rozwiązaniem na walkę z osłabionymi paznokciami na bazie olejku rycynowego jest kąpiel w tym właśnie olejku. Wystarczy lekko podgrzać taką ilość specyfiku, która będzie wystarczająca do namoczenia naszych palców. Już po pierwszym zabiegu odczujemy różnicę- nasze paznokcie będą nawilżone oraz mocniejsze. Olejek rycynowy można również połączyć z innymi domowymi składnikami, jak żółtko, sok z cytryny czy miód i z tych składników wykonać domową, naturalną maseczkę specjalnie dla naszych dłoni.

Olej rycynowy na paznokcie – warto?

Patrząc na sposoby wykorzystania, możliwości i pomysły, a także dotychczasowe wykorzystanie specyfiku chociażby w lekach chyba nie ma wątpliwości odnośnie działania olejku oraz tego, czy w ogóle warto go stosować. Olejek rycynowy ma swoją historię już od kilku pokoleń. W domowych kosmetyczkach miały go nasze babcie i mamy. Obecnie widać gołym okiem trend do wracania do domowych sposobów walki z niedoskonałościami naszego ciała, dzięki czemu olejek rycynowy znowu zyskał popularność. Jeśli to nie jest dla Ciebie wystarczającym powodem do wypróbowania działania tego olejku na swoje paznokcie, poszukaj inspiracji oraz opinii dotychczasowych użytkowniczek w sieci.

Pielęgnacja paznokci- skąd czerpać inspiracje?

Sposobów na wykorzystanie olejku rycynowego jest naprawdę sporo. Przekonać się o tym można szukać w sieci inspiracji dotyczących maseczek do paznokci. W wielu z nich to właśnie olejek rycynowy jest jednym z głównych składników, łączonych z innymi domowymi składnikami. Mówiąc o problematycznych paznokciach najczęściej skarżymy się na ich rozdwajanie, słabą strukturę czy łamliwość. W takich przypadkach szukamy skutecznych sposobów na zniwelowanie problemów, z którymi się borykamy, także w domowych półkach.

Mówiąc o olejku rycynowym w dziedzinie zabiegów do paznokci, można go stosować na kilka sposobów. Jednym z popularniejszych sposobów na skuteczny zabieg z wykorzystaniem olejku rycynowego o szybkim działaniu jest kąpiel paznokci w podgrzanym olejku. Taka kuracja oczywiście wymaga regularnego powtarzania, jednak już po pierwszym zabiegu można zauważyć różnice w jakości i strukturze naszych paznokci.

Można również zdecydować się na opcję z wcieraniem substancji w płytkę paznokcia. wówczas bezpośrednia aplikacja olejku jest w nieco mniejszej ilości, jednak wówczas możemy samodzielnie decydować o ilości olejku wykorzystanego do aplikacji. Nie sposób również pominąć maski nie tylko do paznokci, ale najczęściej do całych dłoni, która działa regenerująco i odżywczo na całe dłonie.

Olejek rycynowy dla funkcjonowania organizmu

Oprócz właściwości upiększających olejek rycynowy można również wykorzystać do działania leczniczego. Najczęściej olejek rycynowy wykorzystuje w leczeniu zaparć, ale również walcząc z bólem stawów i artretyzmem, w łagodzeniu zaburzeń wątroby, a także w leczeniu łagodnych guzów powierzchniowych. Warto również pamiętać, że samej substancji nie należy stosować w zbyt dużej ilości. Są również grupy osób, które przed korzystaniem z tego specyfiku powinny skonsultować się z lekarzem. Do tych osób należą między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące, a także osoby borykające się z niedrożnością jelit. Całe działanie olejku rycynowego należy zaplanować i dobrać korzystnie do swojej sytuacji.