Sygnet to męski klejnot, który doskonale wyraża indywidualność, maniery i charakter mężczyzny. Męskie sygnety mają niezwykle długą historię, ponieważ pierwsza taka biżuteria pochodziła ze Starożytnego Egiptu. Zamawiając sygnet męski, można sprawić sobie modną i stylową biżuterię, która po raz kolejny przypomni innym o wyrafinowanym guście i niepowtarzalnym stylu.

Od niepamiętnych czasów biżuteria była uważana za symbol bogactwa i władzy. Tylko ludzie obdarzeni władzą mogli sobie pozwolić na noszenie sygnetu. Złoty lub srebrny sygnet męski na zamówienie był uważany nie tylko za biżuterię, ale determinował przynależność jego właściciela do klasy wyższej.

Rodzaje sygnetów męskich

Asortyment męskich sygnetów na zamówienie może przybierać różne kształty. Styl biżuterii jest często określany przez trendy modowe pokolenia. Równolegle funkcjonują klasyczne, ponadczasowe modele, które są modne od kilku stuleci. Katalog najpopularniejszych  modeli sygnetów wykonanych na zamówienie zawiera modele wykonane zgodnie z najnowszymi trendami mody oraz tradycyjne projekty takie jak:

  • sygnety wykonane w całości z kruszcu
  • minimalistyczny design
  • sygnety z motywem roślin
  • sygnety z motywami zwierząt
  • sygnety z elementami etnicznymi
  • modele w stylu boho
  • sygnety z emblematami religijnymi
  • sygnety z symbolami narodowymi i patriotycznymi oraz rodowymi

Jaki kształt sygnetu dobrać do dłoni?

Sygnet może być okrągły, prostokątny, kwadratowy. Aby dobrać odpowiadający kształt sygnetu należy spojrzeć na antropologię swoich dłoni. Jeśli palce są długie, a dłoń wyrafinowana, można zamówić dowolny kształt. Okrągły model jest odpowiedni dla krótkich i cienkich palców. Jeśli dłoń jest duża, lepiej wziąć kwadratowy kształt, a średniej wielkości prostokątny model jest odpowiedni dla pulchnych palców. Tego typu model sprawi, że dłonie i palce będą szczuplejsze optycznie.

Pierścionek dla mężczyzny jest z reguły ozdobą dużą, szeroką i oczywiście zauważalną. Dlatego nie ma zwyczaju noszenia kilku pierścieni na jednej dłoni. Jeśli dwie ozdoby dobrze do siebie pasują i wyglądają harmonijnie, jest to dopuszczalne, ale więcej niż dwa pierścionki na jednej ręce uważa się za przesadną formulę.

Z jakiego kruszcu sygnet dla mężczyzny?

Kolejną kwestią jest wybór metalu z jakiego wykonany ma być sygnet. Powszechnie przyjmuje się, że tylko srebro jest odpowiednie dla mężczyzn, ale to błędne przekonanie już dawno zostało obalone przez projektantów biżuterii. W przypadku złotych akcesoriów jak najbardziej akceptowalny jest stop oznaczony próbą 585. Złote sygnety męskie mogą być wykonane różniących się odcieniami stopów złota.